pantheras

ZVV Delfzijl eerste pure zaalvoetbalclub in de regio

DELFZIJL - Met het ondertekenen van de papieren bij de notaris heeft een kwartet bestuurders donderdag in Delfzijl de eerste zaalvoetbalvereniging in de regio officieel het levenslicht doen zien.

 De zaalvoetbalvereniging (ZVV) Delfzijl doet vanaf eind augustus met minimaal vier teams mee in de KNVB zaalvoetbalcompetitie. Het logo van de nieuwe club, die de sporthal in de Brede School Noord als thuisbasis krijgt, heeft de kleuren geel, rood en blauw van Delfzijl, met daarin de kop van een zwarte panter.

Pantheras is de koosnaam van ZVV Delfzijl. De kersverse bestuursleden, voorzitter Darryl Ridderstap, secretaris Roël Nijbroek, penningmeester Ali Dincer en lid Vanres Latupeirissa, hebben al een tijd rondgelopen met het plan voor een echte zaalvoetbalclub. “Bij een normale voetbalvereniging draait het toch vooral om het veldvoetbal,” zegt Nijbroek. “Er is wel een zaalvoetbaltak, maar als zaalvoetballer voel je je toch niet echt erkend. Zelfs bij het behalen van een kampioenschap zie je toch amper belangstelling van de kant van het bestuur. Daar kun je wel over klagen, maar je kunt het ook zelf gaan doen. We lopen al twee jaar met de plannen rond, we hebben gewacht op het juiste moment. Het zaalvoetbal wordt steeds populairder en er is echt behoefte aan een eigen club, hebben we gemerkt. Er komen ook steeds meer jongens die alleen in de zaal actief zijn. We zitten intussen al ruim boven de vijftig leden, die de KNVB als minimumeis stelt. We verwachten in de komende periode nog behoorlijk wat aanmeldingen. We gaan in ieder geval met twee teams in de eerste klasse van start.”

In de provincie Groningen zijn niet veel pure zaalvoetbalclubs. Het dichtst bij zijn de clubs Futsal Winsum en WMC in Winschoten, terwijl er een flink aantal in de Stad Groningen te vinden is.

ZVV Delfzijl gaat de thuiswedstrijden in een all black tenue spelen; de uitwedstrijden dragen de spelers zwarte broek en wit shirt. Er wordt nog gezocht naar een shirtsponsor. Een beginnende club heeft startkapitaal nodig voor onder andere de materialen. “Om dat te genereren gaan we twee toernooien houden,” vertelt Ridderstap. Dat gebeurt op de zondagen 19 februari en 29 april. Teams kunnen zich daar nog voor opgeven.”

 

Als echte zaalvoetbalclub willen de Pantheras de leden iets meer bieden. “We voorzien de leden van een wedstrijdoutfit,” legt Nijbroek uit. “En we gaan ook specifiek zaalvoetbal trainen. Oud-eerste divisie-speler Jordy Balsala gaat ons daarbij steunen. Uiteindelijk willen we een vaste trainer in dienst nemen.”

Voor het regelen van de papierwinkel heeft ZVV Delfzijl een slimme constructie weten te realiseren, onthult Ridderstap. “Het Noorderpoort College gaat de ledenadminsitratie en de boekhouding voor ons doen. Het mes snijdt wat dat betreft aan twee kanten. De scholieren leren ervan en wij hebben meer tijd om onze aandacht op de voetbalzaken te richten. En natuurlijk het aantrekken van kleinere sponsors en het werven van leden. We hebben de ruimte om ook veteranen of vriendenteams bij ons te laten voetballen.”

De nieuwe club heeft intussen een folder uitgebracht, terwijl er ook een website is gemaakt. Voor meer informatie kan men terecht op: www.zvvdelfzijl.nl.

Bram Noordhuis

Voorzitter Darryl Ridderstap ondertekent , met v.l.n.r.: Ali Dincer, Roël Nijbroek, Vanres Latuperissa en notaris Harry Drenth. Bram Noordhuis

 

Artikel geplaatst door Bram Noordhuis op 13-02-12 13:57.

Gerelateerd nieuws

Actueel nieuws

Blijf overal op de hoogte Volg De Eemsbode via:
Advertentie
advertentie
Advertentie